Обратный звонок
Мы Вам перезвоним в течении 30 мин.
#
Вы добавили товар в корзину
Связь с администрацией
Я хочу
ЖМЕРИНСКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНЫЙ ЗАВОД   #  рус.  #  engl.   #  укр.
ДАЕМ ВТОРУЮ ЖИЗНЬ Ж/Д ТРАНСПОРТУ
+38 (04332) 520-87 +38 (04332) 200-28
ООО ЖВРЗ “Экспресс” 23100, Украина, г. Жмеринка, ул. Шекинская, 1
e-mail: express.vrz@gmail.com
Працівники ЖВРЗ вимагають від уряду захисту від рейдерського захоплення
# Працівники ЖВРЗ вимагають від уряду захисту від рейдерського захоплення 20.4.2018

Працівники ЖВРЗ ТОВ «Експрес» звернулися до президента і прем’єр-міністра з проханням захистити вагоноремонтний завод від рейдерського захоплення. В суботу, 14.04.2018 р., з цього приводу в м. Жмеринці пройшла акція протесту.

Акція протесту працівників ЖВРЗ ТОВ «Експрес»

Нещодавно в приміщенні ЖВРЗ співробітниками Генеральної прокуратури та Служби Безпеки України було проведено обшук. Слідчими вилучені реєстраційні документи і печатка підприємства, без яких подальша діяльність вагоноремонтного заводу під загрозою.

Працівники ЖВРЗ та мешканці м. Жмеринки з плакатами в руках вийшли на акцію протесту. Протестуючи заявили, що при необхідності готові вжити радикальні заходи. Один з учасників зборів Ігор заявив, що мітингуючи борються за свої права, право на діяльність вагоноремонтного заводу, вони проти незаконних дій СБУ і ГПУ. Інший протестуючий Володимир розповів, що хоче, щоб підприємство і далі працювало, а у робітників ЖВРЗ була можливість працювати і заробляти тут.

Працівників і мешканці Жмеринки на акції протесту

Вагоноремонтний завод ТОВ «Експрес» змінив форму власності на приватну в 1994 році. Багато часу підприємство було занепадницьким, кредиторська заборгованість складала мільйони гривен. Також за словами співробітників ЖВРЗ була затримка по виплатах заробітної плати. Усе це тривало до 2015 р., коли на заводі сталася зміна власника.

Нинішній власник вагоноремонтного заводу В. Жеребнюк повідомив, що за останні 3 роки вдалося підвищити об’єми діяльності (замість 8 вагонів ремонтують 202). Це другий показник по усій території України. Також додатково було прийнято на роботу 400 чоловік. На сьогодні загальне число працівників ЖВРЗ ТОВ «Експрес» складає 600 чоловік, середня зарплата – 11 000-12000 гривен.

Акція протесту працівниками заводу проведена з приводу обшуків підприємства слідчими ГПУ і СБУ. На початку квітня на вагоноремонтний завод приїхали співробітники Служби Безпеки і Генеральної Прокуратури. За їх заявою вони розслідують кримінальну справу про нанесення державі матеріальних збитків і зловживання посадовим становищем керівництвом Укрзалізниці і Міністерства інфраструктури.

Адвокат ЖВРЗ ТОВ «Експрес» Р. Корченюк підтвердив, що підприємство дійсно співпрацює з державними структурами. Наприклад, було підписано 2 договори з Укрзалізницею. Проте тендери проходили за допомогою електронної системи Prozorro, про що було повідомлено слідчим і пред’явлено відповідні документи.

Р. Корченюк наголосив: під час проведення обшуку ніяких питань з приводу співпраці ЖВРЗ з Укрзалізницею або Південнозахідною залізницею не виникло, приміщення бухгалтерії оглядалося поверхнево. Слідчим були надані договори, проте їх ці папери не цікавили. Співробітники СБУ і ГПУ бажали отримати реєстраційні документи та інформацію про власників вагоноремонтного заводу. Дані дії схожі на проведення рейдерського захоплення підприємства.

Директор ЖВРЗ В.П. Свистун акцентував увагу, що юристів заводу пропустили на процедуру проведення обшуку тільки через 7 годин після початку. Василь Петрович повідомив, що слідчі СБУ і ГПУ користувалися своїми права та повністю ігнорували законодавчі обов’язки, на які вказували адвокати вагоноремонтного заводу. Дискусія проходила на підвищених тонах, працівники правоохоронних органів під різними приводами відмовлялися слідувати своїм обов’язкам. Усе це грубе порушення законодавчих норм – вважає В. Жеребнюк (власник ЖВРЗ ТОВ «Експрес»).

Також за словами власника заводу в рішенні суду відсутня вказівка вилучати реєстраційні документи підприємства та печатку. Це заважає фінансовій діяльності підприємства. В. Жеребнюк вважає, що ціль слідчої групи СБУ і ГПУ – дестабілізувати діяльність заводу, вилучити документи про право власності. Вони діють в інтересах третіх осіб.

Після проведення акції протесту на території вагоноремонтного заводу протестуючи пройшлись по центру м. Жмеринки.

Акція протесту працівників вагоноремонтного заводу в м. Жмеринці

Про виниклу проблему активісти хотіли розповісти міському голові, але він не вийшов на зустріч до присутніх. Працівники ЖВРЗ вручили колективний лист голові районної адміністрації, в якому міститься звернення до президента та прем’єр-міністра з проханням допомогти знайти вихід з ситуації.

Глава районної адміністрації м. Жмеринки О. Легеза повідомив, що звернення буде належним чином зареєстровано в робочий день і передано вищим інстанціям. О. Легеза сподівається, що ЖВРЗ продовжить роботу, а державні органи належним чином прореагують на колективний лист.
В даний момент правоохоронці ніяк не коментують дану ситуацію.

В цей же час депутати міських і районних рід збираються на позачергове засідання. Нардепи мають намір відстоювати інтереси працівників ЖВРЗ, який є градоутворювальним підприємством м. Жмеринки.

Про подальший розвиток подій читайте на сайті ВРЗ ТОВ «Експрес» в розділі «Новини».